IMG
Česky English Slovensky

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Historie společnosti

Historie společnosti

Vše započalo před 16 lety, kdy tehdejší předchůdce Catalycon s. r. o. začal s výkupem katalyzátorů pro firmu MS Beauty GmbH, která již tehdy měla provozovnu pro zpracování katalyzátorů. Výsledná hmota byla zpracována u firmy Duesmann & Hensel GmbH. Postupem času byl vytvořen kapitál pro nákup vlastní zpracovatelské technologie, a tak vznikl provoz v Dobruška – Pulice.

V budově, která byla součástí areálu bývalé cihelny byla původní stavba zrekonstruována a uzpůsobena pro příjem a zpracování katalyzátorů. Postupem času jsme se dopracovali k přímému prodeji na jednu z největších rafinérií na světě. Díky tomu je zajištěna nejvyšší výkupní cena.

 

Catalycon - provozovna

Provozovna se skládá z pracoviště pro dělení materiálu hydraulickými nůžkami, materiál je homogenizován kulovými mlýny, sudovým a rotačním mlýnkem, používané podle množství zpracovávaného materiálu. Současně je z celého prostoru odsáván prach pomocí vzduchotechnického systému a následné filtrace. Výsledky jsou poté podrobeny analýze pomocí spektrometrů Olympus a Vanta.